Warszawa: b. dyrektor Szpitala Czerniakowskiego oskarżony o korupcję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2013 12:04

Były dyrektor Szpitala Czerniakowskiego oraz prezes firmy, która wygrała w tym szpitalu dwa przetargi, zostali oskarżeni o korupcję. Stołeczna prokuratura okręgowa wysłała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie - poinformował we wtorek (27 sierpnia) jej rzecznik Dariusz Ślepokura.

Warszawa: b. dyrektor Szpitala Czerniakowskiego oskarżony o korupcję

Prokuraturę zawiadomiło w tej sprawie CBA. B. dyrektor szpitala Sławomir Z. został oskarżony o to, że gdy na początku 2012 r. dowiedział się o przyznaniu jego placówce dotacji inwestycyjnej z budżetu stolicy na przebudowę i modernizację szpitala Czerniakowskiego, przyjął od prezesa jednej ze spółek korzyść w postaci opłacenia kosztów wycieczki na Kretę dla dwóch osób. Wartość tej łapówki wyliczono na 6,1 tys. zł.

W zamian za to szpital udzielił spółce Mirosława W. dwóch zamówień publicznych: pierwsze dotyczyło wyposażenia Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii w urządzenia o wartości 777,3 tys. zł, a drugi - dostawy sprzętu medycznego dla Szpitala Czerniakowskiego - opiewał na prawie 542,5 tys. zł. Umowy podpisano w maju i we wrześniu 2012 roku.

Akt oskarżenia przeciw tym dwóm osobom skierowano do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa - poinformował prok. Ślepokura. Zostali oskarżeni odpowiednio o przyjęcie oraz wręczenie korzyści majątkowej. Grozi im kara do 8 lat więzienia. W śledztwie obaj nie przyznali się do zarzuconych im czynów i - jak powiedział rzecznik - złożyli wyjaśnienia o treści odmiennej od ustaleń prowadzących postępowanie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum