Warszawa: Szpital Czerniakowski zapłaci ponad 1 mln zł za śmierć pacjentki?

Autor: Natemat.pl/Rynek Zdrowia • • 16 października 2014 08:58

Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził, że kobieta zmarła w wyniku błędu lekarskiego. Zasądził dla męża zmarłej ponad 1 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania. Sprawa toczy się od czterech lat.

Warszawa: Szpital Czerniakowski zapłaci ponad 1 mln zł za śmierć pacjentki?

Sąd stwierdził, że zebrany materiał dowodowy, zeznania świadków i biegłych wykazały, iż cały proces leczniczy i diagnostyczny był sprzeczny z zasadami sztuki medycznej. Pacjentkę można było uratować, gdyby wdrożono właściwe leczenie. Do tego potrzebna była jednak właściwa diagnoza, której zabrakło - informuje serwis natemat.pl

Kobieta zasłabła na ulicy i trafiła do lecznicy w piątek. Przez cztery dni nie wykonano opisu zdjęć z tomografu komputerowego mózgu. W sobotę i niedzielę w placówce nie było radiologów, choć umowa z NFZ nakładała na szpital obowiązek obecności lekarzy tej specjalności. Zdjęcia mózgu pacjentki wysłano MMS-em na komórkę lekarza konsultanta, który przebywał na Mazurach na urlopie. Lekarz "obejrzał" w ten sposób 2 z 56 wykonanych zdjęć. Pacjentka zmarła w szpitalu z powodu udaru mózgu. 

Placówka zapowiada odwołanie od wyroku. 

Więcej: www.natemat.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum