Warmińsko-Mazurskie: sklep, spacer i wizyta u znajomej na kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2020 12:12

Mieszkaniec Morąga został ukarany 25 tys. zł grzywny za to, że będąc na kwarantannie domowej wielokrotnie wychodził z domu, np. na spacery, do sklepu, w gości do znajomej. 28-letni mężczyzna karę ma zapłacić w trybie natychmiastowym - poinformowała policja.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Grzywnę za złamanie zasad kwarantanny domowej nałożył na 28-letniego mężczyznę powiatowy inspektor sanitarny w Ostródzie.

- Za każdym razem, gdy policjanci stwierdzali, że ten mężczyzna naruszał zasady kwarantanny sporządzali dokumentację i przekazywali ją sanepidowi w Ostródzie. W czwartek została wydana decyzja w trybie administracyjnym o nałożeniu na tego człowieka wysokiej grzywny - powiedziała oficer prasowa policji w Ostródzie Anna Balińska.

Policjanci kontrolujący zachowanie 28-latka, który miał przebywać na kwarantannie domowej zastali go m.in. przed blokiem, w sklepie, na spacerze oraz na wizycie u znajomej. - Do naruszenia zasad kwarantanny przez tego pana dochodziło wielokrotnie - powiedziała Balińska.

Natomiast policja w Elblągu poinformowała w piątek, że grzywną w wysokości 5 tys. zł został ukarany mieszkaniec miasta, który złamał zasady kwarantanny domowej.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum