PAP/Rynek Zdrowia | 03-11-2010 19:38

Warmińsko-Mazurskie: akt oskarżenia przeciwko "farbowanemu" ratownikowi

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie skierowała 3 listopada do sądu akt oskarżenia wobec Bernarda Ch., podejrzanego o wyłudzenie z firm transportowych usług na 80 tys. zł. Mężczyzna wynajmował karetki i jeździł po Warmii i Mazurach udzielając pierwszej pomocy...

Twierdził, że prowadzi pilotażowy program pod patronatem wojewody, który polega na patrolowaniu regionu przez karetki pogotowia i udzielaniu pomocy medycznej zgodnie ze wskazaniami wojewódzkiego lekarza koordynatora.

- Właścicieli firm transportowych zapewniał, że otrzymają zapłatę, bo program jest finansowany z funduszy unijnych - powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski.

Oszust wpadł po niewielkim pożarze w jednym z hoteli, w których nocował. Fałszywy ratownik odwiózł wówczas do szpitala lekko zaczadzoną kobietę. Lekarze z izby przyjęć zainteresowali się obcą karetką i nieznanym mężczyzną w stroju ratownika medycznego. O swoich podejrzeniach powiadomili policję.

- Bernard Ch. twierdzi, że realizował swoje chłopięce marzenia, bo zawsze chciał być ratownikiem i pomagać ludziom - powiedział Orzechowski.

Bernard Ch. jest oskarżony także o inne oszustwa. Według prokuratury w rodzinnym mieście założył sklep Ratownik i nie płacił dostawcom za zamawiane towary medyczne.

Za oszustwo i fałszerstwo dokumentów oskarżonemu grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.