WSA: NFZ naruszył przepisy, chodzi o konkurs na nocną opiekę w Wieliczce

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2018 12:51

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję dyrekcji Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oddalającą odwołanie od wyników konkursu na sprawowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej złożone przez Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego w Wieliczce.

Fot. Fotolia

Chodzi o wydarzenia związane ze zmianami - od jesieni ub. roku - zasad świadczenia całodobowej opieki zdrowotnej. W konkursie na zapewnienie takiej pomocy w gminach Wieliczka, Biskupice i Gdów startował wielicki ośrodek oraz spółka OPC, świadcząca takie usługi w Gdowie. NFZ wybrał OPC, po czym utworzono „nocną filię” tej placówki także w Wieliczce.

Jak opisuje Dziennik Polski, WSA zarzucił NFZ m.in. naruszenie zasad równego traktowania i uczciwej konkurencji oraz podpisanie przez NFZ umowy na nocną opiekę z OPC jeszcze przed rozpatrzeniem odwołania wielickiego ośrodka zdrowia. Sędziowie zaznaczyli, że dopuszczono do możliwości uzyskania przez wybranego oferenta dodatkowego finansowania realizowanego świadczenia usług medycznych - OPC otrzymało dodatkowe 220 tys. zł poza konkursem na prowadzenie „filii” w Wieliczce. Wybrano więc ofertę droższą niż złożona przez stronę skarżącą.

Fundusz zapowiada, że rozważy wniesienie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum