W tym roku założenia projektów ustaw konopnych, dekryminalizacji posiadania marihuany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2020 15:38

Do końca roku zostaną przedstawione założenia pakietu projektów ustaw konopnych, w tym dekryminalizacji posiadania marihuany, a w styczniu zaczynamy konsultacje - przekazała PAP przewodnicząca zespołu ds. legalizacji marihuany Beata Maciejewska (Lewica).

W tym roku założenia projektów ustaw konopnych, dekryminalizacji posiadania marihuany
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Maciejewska przekazała PAP, że w przyszłym tygodniu spotka się prezydium zespołu, które podzieli się dalszą pracą nad pakietem projektów ustaw konopnych, na które składa się dekryminalizacja niewielkich ilości marihuany na własny użytek, regulacje związane z marihuaną leczniczą, a także kwestia konopi siewnych.

- W tym miesiącu zostaną napisane główne założenia wszystkich trzech projektów ustaw - zapowiada Maciejewska. - Od stycznia będziemy ruszać z konsultacjami i spotkaniami. Już do nasz się zgłaszają przedstawiciele różnych branż, którzy chcą pomagać oraz ludzie, którzy mają doświadczenia w poszczególnych branżach - dodała posłanka.

Za poszczególne projekty odpowiadają posłanki z prezydium zespołu: za dekryminalizację odpowiedzialna jest jego szefowa, za marihuanę lecznicą wiceprzewodnicząca Paulina Matysiak z Lewicy, a za konopie siewne sekretarz zespołu posłanka KO Urszula Zielińska z Zielonych.

W rozmowie z PAP Maciejewska podkreśla, że "terminem, w którym chce położyć cały pakiet gotowych projektów ustaw jest 20 kwietnia". Data nie jest przypadkowa, bo zapisana w formie amerykańskiej 4/20 jest międzynarodowym symbolem konsumpcji marihuany.

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany tworzy 16 posłów i posłanek zarówno z Lewicy, jak i z Koalicji Obywatelskiej, a także dwóch przedstawicieli Konfederacji. 

autor: Grzegorz Bruszewski

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum