W najbliższy poniedziałek rozmowy Kopacz

Autor: PAP, BE/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2008 15:17

Minister zdrowia Ewa Kopacz 11 sierpnia będzie rozmawiała ze związkowcami ze stacji pogotowia ratunkowego.

W rozmowach ma uczestniczyć Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM) oraz Krajowa Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność”.

Szef KZZPRM Robert Szulc zapowiedział we wtorek, że jeżeli do 25 sierpnia nie dojdzie do spotkania z minister Kopacz, jego związek, zrzeszający około 4 tys. pracowników ratownictwa, rozpocznie ogólnopolski strajk. Szulc twierdzi, że w takiej sytuacji do akcji miałyby się przyłączyć Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”, Związek Zawodowy „Samopomoc” i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Służb Ratowniczych. Obecnie związek Szluca protestuje poprzez oflagowanie karetek i stacji pogotowia oraz akcję plakatową.

KZPRM domaga się m.in., aby w ustawie o państwowym ratownictwie medycznym zagwarantowany został wzrost płac. Ponadto chce zmian w systemie emerytalnym, tak aby ratownicy, podobnie jak policjanci i strażacy, mieli prawo do wcześniejszych emerytur. Postuluje też, aby ratownictwo było finansowane z budżetu państwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum