W listopadzie rusza proces z TVP "o honor polskich lekarzy"

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 października 2019 10:59

19 listopada w Warszawie rozpocznie się proces, który wytoczyła Telewizji Polskiej Katarzyna Pikulska. Lekarce zarzucano, że bierze udział w proteście rezydentów, a stać ją na luksusowe wakacje. Informacje te okazały się dalekie od prawdy.

W listopadzie rusza proces z TVP "o honor polskich lekarzy"
Jak podkreśla lekarka, proces to sprawa, w której chodzi nie tylko o jej honor, ale także wszystkich polskich lekarzy Fot. Archiwum

W rzeczywistości "luksusowe wakacje" były misjami medycznymi - informuje Gazeta Wyborcza.

Lekarka domaga się przeprosin w głównym wydaniu "Wiadomości" i 30 tys. zł dla fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jak podkreśla Pikulska, proces to sprawa, w której chodzi nie tylko o jej honor, ale także wszystkich polskich lekarzy.

Materiał o Katarzynie Pikulskiej został zaprezentowany w telewizji publicznej w kontekście protestu lekarzy rezydentów jesienią 2017 roku, kiedy domagali się oni wyższych zarobków. Lekarce, która była wówczas na rezydenturze w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie i aktywnie uczestniczyła w proteście, zarzucano, że jeździ na luksusowe wycieczki.

Dowodem miały być zdjęcia z jej profilu na Facebooku z odległych zakątków świata. Tymczasem nie były to zdjęcia z wakacji, ale z misji medycznych w Tanzanii i Kurdystanie.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum