W Wielkopolsce wypłacono na razie jedno odszkodowanie

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2013 13:12

Co trzecie zgłoszone w Wielkopolsce zdarzenie medyczne dotyczy zakażenia, a najwięcej błędów medycznych popełnianych jest w czasie odbierania porodów - wynika ze danych wojewódzkiej komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych w Poznaniu.

W Wielkopolsce wypłacono na razie jedno odszkodowanie

W tym roku w 44 przypadkach pacjenci z Wielkopolski uznali, że należy im się odszkodowanie od szpitala i będą o nie walczyć przed komisją. To więcej wniosków niż wpłynęło w całym 2012 roku.

W toku są nie tylko sprawy złożone w tym roku, ale także te z ubiegłego (w sumie złożono 77 wniosków). Większość rozpatrzonych spraw (16) zakończyła się odmową uznania, że doszło do zdarzenia medycznego. W jednym przypadku sprawa jest już definitywnie zakończona - pacjentka zgodziła się na odszkodowanie zaproponowane jej przez szpital.

Na rozstrzygnięcie sprawy pacjenci muszą poczekać cztery miesiące. Tyle trwa postępowanie przed komisją. Do tego trzeba doliczyć jeszcze dwa tygodnie na złożenie przez szpital ewentualnego odwołania, rozpatrzenie go i uprawomocnienie się orzeczenia komisji. Kolejny miesiąc szpital ma na przedstawienie propozycji odszkodowania - przypomina Głos Wielkopolski.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum