×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Używane testy ciążowe są sprzedawane w sieci - chętnych nie brakuje

Autor: PAP/Rynek Zdrowia02 listopada 2013 10:58

Używane testy ciążowe cieszą się wielkim wzięciem. Jednak ich wykorzystanie może nawet zaprowadzić za kratki - informuje "Rzeczpospolita".

Używane testy ciążowe są sprzedawane w sieci - chętnych nie brakuje
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Propozycji sprzedaży "pozytywnych" testów jest w sieci mnóstwo. Ceny zaczynają się od 20 zł za sztukę. Najdroższe oferty to ponad 100 zł. - Dla osoby, dla której życiowe być albo nie być jest uzależnione od wyjścia za mąż, to po prostu kolejny krok zbliżający ją do upragnionego celu - mówi Piotr Szukalski, socjolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

Szukalski przyznaje, że choć z jego badań wynika, iż presja na ślub z powodu dziecka systematycznie spada, to wciąż takie małżeństwa często zawiera się na wsiach znajdujących się na terenie Galicji.

- Osoba, która sprzedaje testy, nie popełnia przestępstwa. W Polsce jest wolność umów i handlować można wszystkim, co nie pochodzi z przestępstwa albo na co nie jest wymagane zezwolenie - wyjaśnia Dariusz Ślepokura z Prokuratury Generalnej.

Ale już samo wykorzystywanie testu może być niezgodne z prawem. Prokurator zaznacza, że o przestępstwie można mówić wtedy, gdy kobieta, przekonując, że jest w ciąży, chce osiągnąć korzyści materialne, bo żąda od partnera pieniędzy na dziecko lub poród.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze