Ustawa antynikotynowa jednak za mało restrykcyjna?

Autor: TOK FM, PAP, Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2010 18:09

Senatorowie chcą przywrócić restrykcyjne przepisy w ustawie o zakazie palenia, które odrzucił Sejm.

Ustawa antynikotynowa jednak za mało restrykcyjna?
Wygląda na to, że sejmowa bitwa o papierosy jeszcze się nie skończyła.

Takie poprawki złożą senatorowie PiS, ale nad podobnym projektem zastanawiają się także członkowie Platformy – informuje radio TOK FM.

Wniesione poprawki miałyby całkowicie zabronić palenia papierosów w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, oraz zakaz tworzenia palarni w tych miejscach, a także w szpitalach i szkołach.

Sejm na początku marca uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zdrowia wprowadzającą zakaz palenia papierosów w niektórych miejscach publicznych.

Pierwotnie projekt ustawy wprowadzał całkowity zakaz palenia m.in. w barach, restauracjach, dyskotekach, środkach transportu publicznego (w tym w taksówkach i samochodach służbowych), szpitalach i ośrodkach zdrowia, zakładach pracy, na przystankach komunikacji publicznej, publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach).

Przyjęto jednak łagodniejszą wersję ustawy, która zakłada m.in., że właściciele lokali gastronomicznych o powierzchni poniżej 100 metrów kw. będą mogli zdecydować czy ich lokale będą w całości przeznaczone wyłącznie dla osób palących czy niepalących. W większych lokalach (powyżej 100 m kw.) właściciel będzie mógł wydzielić sale dla palących.

Więcej w radiu TOK FM.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum