Urodzonemu w Polsce lekarzowi z USA grozi deportacja za wykroczenia sprzed 25 lat

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2018 20:33

Amerykański Urząd Imigracyjny (ICE) powiadomił we wtorek (23 stycznia) o aresztowaniu urodzonego w Polsce lekarza z miasta Kalamazoo w stanie Michigan w związku z dwoma wykroczeniami, jakich dopuścił się w USA 25 lat temu - informuje Associated Press.

Biały Dom USA Stany Zjednoczone FOT. Wikimedia Commons

43-letni Łukasz N. został aresztowany 16 stycznia za "administracyjne naruszenia zasad imigracji" (administrative immigration violations) - napisano w oświadczeniu ICE, wskazując następnie, że może on zostać deportowany za wykroczenia z 1992 roku, za które został skazany - zniszczenie własności i przyjęcie rzeczy pochodzących z kradzieży. Uczył się wtedy w szkole średniej.

Łukasz N. przybył do USA legalnie jako 3-letnie dziecko. Według ICE pozostanie w areszcie do czasu zakończenia procedury dotyczącej jego wydalenia.

Agencja Associated Press pisze, powołując się na rodzinę Łukasza N., że przyznał się on do winy w ramach stanowego programu pomocy ludziom, którzy popadli w konflikt z prawem, i powiedziano mu, iż nie będzie to użyte do deportacji.

AP informuje, że Łukasz N. ma córkę z poprzedniego związku, podobnie jak jego żona.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum