Umorzono śledztwo ws. rzekomej łapówki dla Sławomira Neumanna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2014 18:48

Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego przyjęcia 50 tys. zł łapówki przez wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna od prezesa centrum medycznego w związku z kontraktowaniem przez NFZ okulistycznego lecznictwa szpitalnego. Podstawą tej decyzji był "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego".

Umorzono śledztwo ws. rzekomej łapówki dla Sławomira Neumanna

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak powiedział, że ustalono, iż Sławomir Neumann wielokrotnie kontaktował się telefonicznie z osobą, od której - według zawiadomienia podpisanego danymi nieistniejącej osoby fizycznej - miał przyjąć korzyść majątkową.

Materiał dowodowy wskazuje jednak, iż kontakty te miały charakter wyłącznie służbowy i wynikały ze współpracy Ministerstwa Zdrowia z organizacją reprezentowaną przez Andrzeja M. - podkreślił prokurator.

Według niego ustalono też, iż Neumann podejmował działania, które w efekcie poprowadziły do przedłużenia obowiązywania umowy na usługi okulistycznych z jedną z warszawskich klinik. Jednakże działania te pozostawały w sferze jego kompetencji w Ministerstwie Zdrowia, któremu podlega nadzór nad funkcjonowaniem NFZ.

W toku śledztwa nie uzyskano natomiast żadnego dowodu wskazującego, iż doszło do przyjęcia korzyści majątkowej przez Sławomira Neumanna - oświadczył Nowak.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum