USA: zastrzelono ginekologa

Autor: TVN24, ABC TV/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2009 09:06

Wzbudzający kontrowersje w Ameryce lekarz zajmujący się dokonywaniem późnych aborcji, George Tiller, został zastrzelony w kościele w stanie Kansas.

Praktyka ginekologa już wielokrotnie spotykała się z protestami obrońców życia, którzy próbowali wysadzić jego klinikę. Miejscowa policja podała, że 67-letni doktor został zastrzelony z krótkiej broni palnej ok. godziny 10.00 czasu lokalnego w przedsionku kościoła luterańsko-reformowanego.

Jak donosi stacja ABC, sprawca to mężczyzna w wieku 50-60 lat. Z miejsca przestępstwa uciekł niebieskim fordem.

Przeciwnicy aborcji regularnie protestowali przed kliniką lekarza, a także przed jego domem i kościołem luterańsko-reformowanym, do którego należał. W roku 1993 został postrzelony przez jednego z protestujących.

Tiller prowadził klinikę aborcyjną w miejscowości Wichita. Jako jeden z niewielu lekarzy w kraju przeprowadzał tzw. późne aborcje. W maju jego klinika została splądrowana, a kilkanaście lat wcześniej, w 1985 roku, podłożono w niej bombę. Lekarz miał również kłopoty z prawem. W marcu postawiono mu łącznie 19 zarzutów o wykonywanie nielegalnego przerywania ciąży.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum