Tylko jeden projekt PO w sprawie in vitro?

Autor: Polska The Times, KAI/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2009 11:12

Platforma Obywatelska złoży w Sejmie tylko jeden projekt ustawy dotyczący zapłodnienia in vitro, a podczas głosowania zostanie wprowadzona dyscyplina partyjna - informuje dziennik Polska.

Pod obrady Sejmu nie zostanie przedłożony tzw. projekt Gowina, który miał być konserwatywną alternatywą dla ustawy, nad którą pracuje zespół pod kierownictwem posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - podaje Polska.

Jarosław Gowin stwierdził jednak, że nic nie wie o całej sprawie. Jak informuje dziennik, Gowin chce wprowadzić po obrady swój projekt ze względu na zbieranie poparcia w wyborach na szefa małopolskich struktur PO. Poseł natomiast twierdzi, że jeszcze nie zdecydował czy wystartuje w wyborach.

Natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska, koordynatorka prac nad alternatywnym projektem nad in vitro, mówi: - W przyszłym tygodniu usiądziemy do rozmów z posłem Jarosławem Gowinem nad wypracowanym przez nas projektem - tłumaczy. - Przedstawimy mu efekt pracy i mam nadzieję, że dojdziemy do kompromisu - dodaje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum