Twój Ruch chce informacji ministra zdrowia ws. Deklaracji wiary

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2014 11:58

Twój Ruch wystąpił do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o poszerzenie porządku obrad kolejnego posiedzenia Sejmu o informację ministra zdrowia nt. publicznej dostępności świadczeń zdrowotnych w związku z podpisywaną przez część lekarzy Deklaracją wiary.

Twój Ruch zapowiedział także na konferencji prasowej w Sejmie, że jeszcze w środę (11 czerwca), złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez inicjatorkę pomysłu podpisywania przez lekarzy Deklaracji wiary, dr Wandę Półtawską - lekarkę i przyjaciółkę Jana Pawła II.

Zdaniem Michała Kabacińskiego (TR), nawoływanie lekarzy do podpisywania Deklaracji wiary, w której jest zapisane pierwszeństwo prawa Boskiego przed prawem stanowionym, jest nawoływaniem do łamania przepisów prawa. Poseł poinformował, że nad zawiadomieniem z polecenia Twojego Ruchu pracuje grupa prawników.

Klub TR chce też, by minister zdrowia Bartosz Arłukowicz udzielił posłom na najbliższym posiedzeniu Sejmu (24-26 czerwca) informacji nt. bezpieczeństwa i dostępności świadczeń w publicznej służbie zdrowia po tym, jak około 3 tys. pielęgniarek i lekarzy podpisało Deklarację wiary.

Poseł Łukasz Krupa (TR), wiceszef sejmowej komisji zdrowia poinformował, że jego klub zwrócił się z takim wnioskiem do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, po tym jak tego tematu nie udało się wprowadzić pod obrady komisji zdrowia, bo - jak wyjaśnił - nie była tym zainteresowana wystarczająca liczba członków tej komisji.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum