×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Turyn: próbki z igrzysk w 2006 r. będą ponownie przebadane

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 listopada 2013 12:57

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował o planach ponownego przebadania próbek pobranych od sportowców w 2006 roku podczas zimowych igrzysk w Turynie. Zostaną sprawdzone, a celem są niewykrywalne wówczas środki dopingujące.

Turyn: próbki z igrzysk w 2006 r. będą ponownie przebadane
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ma to nastąpić przed upływem ośmiu lat, czyli zanim skończy się okres ich ważności w lutym przyszłego roku - poinformowała PAP we wtorek (19 listopada).

W ubiegłym tygodniu przewodniczący Komisji Medycznej MKOl Arne Ljungqvist poinformował, że ponownie sprawdzono 40 próbek pod kątem stosowania erytropoetyny trzeciej generacji, tzw. CERA, specyfiku wówczas niewykrywalnego. Wszystkie dały wynik negatywny.

Teraz jednak testy mają zostać rozszerzone o inne substancje, których wykrywanie jest obecnie możliwe, a nie było jeszcze kilka lat temu. Ogłoszenie planów MKOl zbiegło się z niedawnym reportażem niemieckiej telewizji ARD, która doniosła o stu próbkach ponownie sprawdzonych w laboratoriach w Kolonii i Moskwie. Okazało się, że zawierają ślady sterydów anabolicznych, wykrytych dzięki nowej technice przeprowadzania testów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze