Trzy zgłoszenia na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2009 20:02

Do Ministerstwa Zdrowia wpłynęły trzy kandydatury na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

Trzy zgłoszenia na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podał dyrektor biura prasy i promocji Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Suszek, w najbliższych dniach planowane jest posiedzenie zespołu powołanego do przeprowadzenia naboru. Wówczas odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi warunki konkursu.

Termin nadsyłania ofert upłynął 14 lipca. Osoby ubiegające się o stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta muszą m.in. mieć wykształcenie wyższe i tytuł magistra lub inny równorzędny, a także posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego sprawowania funkcji.

Do zadań Rzecznika Praw Pacjenta należy m.in. prowadzenie postępowań w sprawach praktyk naruszających prawa pacjentów, a także opracowywanie i przedkładanie Radzie Ministrów projektów aktów prawnych dotyczących ochrony praw pacjenta. RPP ma również przygotowywać publikacje oraz programy edukacyjne popularyzujące wiedzę o ochronie praw pacjenta.

Do niedawna przy Ministerstwie Zdrowia istniało Biuro Praw Pacjenta, które na mocy ustawy z listopada ubiegłego roku przekształcono w Biuro Rzecznika Praw Pacjenta. Rzecznicy funkcjonują już przy centrali i oddziałach NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze