Trwają poszukiwania biegłego ws. prof. Gapika

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2010 13:25

Prokuratura poszukuje za granicą biegłego do sprawy poznańskiego seksuologa, prof. Lechosława Gapika.

– Krajowi specjaliści odmówili sporządzenia opinii – powiedziała w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Biegły miałby wydać opinię na temat metod leczniczych poznańskiego seksuologa. Trwają rozmowy z jednym z terapeutów we Francji, ale nie ma jeszcze jego ostatecznej zgody.

Od końca marca prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie molestowania pacjentek. Do tej pory do prokuratury zgłosiło się siedem poszkodowanych. Śledztwo prowadzone jest w sprawie doprowadzenia ich do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Prof. Lechosław Gapik miał je molestować w trakcie wizyt. Za tego typu przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Kobiety złożyły wyjaśnienia i wnioski o ściganie terapeuty. Według pacjentek wypowiadających się w reportażu TVN, który nagłośnił sprawę, seksuolog miał je molestować w czasie wizyt terapeutycznych; wprowadzać w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

W oświadczeniu przesłanym mediom po emisji reportażu prof. Gapik nazwał audycję telewizyjną prowokacją, w której przedstawiono jego działalność kliniczną w sposób wysoce tendencyjny i nieprawdziwy. W oświadczeniu tym zaznaczył, że nie stosuje hipnozy w leczeniu od 10 lat; swoją obecnie stosowaną metodę nazwał specyficzną, autorską formą terapii behawioralnej, opracowaną przez niego na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum