Tomaszów Lubelski: 190 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć pacjenta

Autor: Kronika Tygodnia/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2017 13:16

Szpital w Tomaszowie Lubelskim musi zapłacić 190 tys. zł zadośćuczynienia (bez odsetek) rodzinie pacjenta, który zmarł w szpitalu wskutek błędnych działań medycznych podjętych przez lekarza dyżurującego na izbie przyjęć.

Tomaszów Lubelski: 190 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć pacjenta
Fot. archiwum

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2014 r. 71-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego uskarżał się na silne bóle brzucha, które nie ustępowały pomimo zażycia środków przeciwbólowych. Wezwany na miejsce zespół medyczny zadecydował o przewiezieniu go na izbę przyjęć SP ZOZ Szpitala z oddziałami w Tomaszowie Lubelskim.

Pacjentowi na Izbie nie wykonano żadnych badań. Podano mu jedynie dożylnie płyny i leki rozkurczowe. Dyżurująca wówczas lekarka zdecydowała o wypisaniu go do domu i zaleciła kontrolę w poradni lekarza rodzinnego.

Nad ranem silny ból pojawił się ponownie. Wezwana karetka przewiozła go znowu na izbę przyjęć tomaszowskiego szpitala. Tym razem lekarze przeprowadzili niezbędne badania. Wykazały tętniaka odcinka brzusznego tętnicy głównej.

Chorego przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu, gdzie rozpoznano pęknięty tętniak aorty brzusznej. Mimo szybkiej operacji u chorego doszło do zatrzymania krążenia i śmierci.

Sprawą zajęła się prokuratura rejonowa. Zgodnie z wydaną przez biegłych opinią, lekarka, która pierwszego dnia przyjmowała pacjenta, dopuściła się błędu lekarskiego w postaci zaniedbania w diagnostyce, która pozwoliłaby wdrożyć odpowiedni proces leczenia chorego.

Więcej: www.kronikatygodnia.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum