×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Tarnowskie Góry: sąd ustali, kto jest pracodawcą salowych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia13 października 2013 09:34

Salowe, które pod koniec lipca straciły pracę w Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach, wystąpiły do sądu z pozwem o ustalenie, kto jest pracodawcą. Rozprawa odbędzie się 29 listopada. Do tego czasu 36 kobiet będzie nadal bez pensji czy zasiłków - informuje Gazeta Wyborcza.

Tarnowskie Góry: sąd ustali, kto jest pracodawcą salowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kobiety od lat pracowały w tarnogórskim szpitalu. Kiedy w 2010 roku przekształcano go w spółkę akcyjną, ta przejęła wszystkich pracowników; wyjątkiem były salowe, które zostały w likwidowanym zakładzie opieki zdrowotnej, by w sierpniu 2010 roku stać się pracownicami Spółdzielni Inwalidów Naprzód. To właśnie ta firma wygrała przetarg na sprzątanie szpitala przez kolejne trzy lata.

W umowie dotyczącej przejęcia salowych znalazł się zapis mówiący o tym, że jeśli Naprzód rozwiąże ją przed terminem, salowe przejdą do poprzedniego pracodawcy. Umowa miała wygasnąć 31 lipca 2013 roku. Dzień wcześniej spółdzielnia Naprzód ją wypowiedziała.

Salowe zostały bez pracy, bez odpraw, a nawet bez wypowiedzeń, bo szpital to już nie ZOZ, a spółka akcyjna. A zdaniem jej władz spółka nie jest "spadkobiercą" podpisanej kiedyś z Naprzodem umowy.

Kto więc zatrudnia dziś salowe? Właśnie z tym pytaniem zwróciły się do sądu, wskazując, że prawdopodobnie to jednak Szpital Powiatowy SA.

Więcej: gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum