Tarnów: plaga kradzieży w Szpitalu św. Łukasza

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2018 08:57

Pacjenci Szpitala św. Łukasza narzekają na brak podstawowych środków czystości w toaletach. Szczególnie dotyczy to pomieszczeń w pobliżu oddziału opieki całodobowej oraz SOR-u. Szpital tłumaczy, że za brakami stoi plaga kradzieży.

Oddział Kardiologii w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Fot. Materiały prasowe

Władze tarnowskiego szpitala zdają sobie sprawę z braków w toaletach. Tłumaczą się jednak, że wina nie leży po ich stronie, ponieważ od pewnego czasu w szpitalu dochodzi do serii drobnych i wręcz absurdalnych kradzieży.

Jak mówi Damian Mika, rzecznik prasowy szpitala, łupem złodziei padają przede wszystkim dozowniki do mydła, deski klozetowe, papier toaletowy czy ręczniki jednorazowe. Na działanie złodziei najbardziej narażone są toalety znajdujące się na parterze szpitala w okolicach oddziału opieki całodobowej oraz SOR - u, z których korzysta wiele osób.

Do kradzieży dochodzi jednak nie tylko w toaletach. W ubiegłym roku złodzieje zabrali z korytarza szpitalnego nawet osiem węży strażackich. Jak szacują pracownicy szpitala, rocznie w wyniku tych drobnych kradzieży ginie wyposażenie o wartości kilku tysięcy złotych.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum