Tarnów: ordynator ma kłopoty w pracy - był nietrzeźwy

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2013 09:59

Lekarz, który nietrzeźwy dyżurował w Szpitalu Specjalistycznym im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie, został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki, po tym jak zatrzymała go policja. Miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Lekarz nawet trafił do aresztu.

Tarnów: ordynator ma kłopoty w pracy - był nietrzeźwy
Ordynatorowi grozi zarzut narażenia osób na utratę zdrowia lub życia, zagrożony karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do trzech lat. Grożą mu także kary dyscyplinarne ze strony szpitala. Taką opcję daje dyrektorowi placówki kodeks pracy, jak i podpisana z lekarzem umowa kontraktowa.

Na razie dyrekcja zawiesiła ordynatora. - Nie pełni obowiązków. Tak będzie przez kilka najbliższych dni. Co później, zależy od tego, co ustalę - mówi Dziennikowi Polskiemu Marcin Kuta, dyrektor szpitala.

To kolejny w miesiącu wykryty przypadek podjęcia pracy przez nietrzeźwego lekarza. W Pruszczu Pomorskim lekarz przyjął 30 pacjentów, mając ponad 2 promile. Podobny niechlubny wynik uzyskał doktor ze szpitala w Helu.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum