Tarnów: będą odpowiadać za wystawianie fałszywych zaświadczeń

Autor: krakow.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2016 10:28

Wkrótce na ławie oskarżonych zasiądzie siedmioro lekarzy z Tarnowa. Odpowiedzą  za wystawianie fałszywych zaświadczeń umożliwiających zdanie egzaminu na prawo jazdy.

Lekarze wystawiali zaświadczenia na prośbę instruktora nauki jazdy pośredniczącego w tym procederze Fot. Archiwum

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie oskarżyła siedmioro lekarzy z Tarnowa, powiatu tarnowskiego i Dąbrowy Tarnowskiej. Lekarze mieli uprawnienia do badania osób starających się o prawo jazdy - informuje Gazeta Wyborcza.

W 2002 r. wprowadzono testy komputerowe na egzaminie teoretycznym. Do 2013 r. dopuszczano możliwość zaliczania egzaminu także w formie pisemnej. Warunkiem było przyniesienie zaświadczenia lekarskiego, które wykluczało zdawanie egzaminu teoretycznego na prawo jazdy przy użyciu komputera ze względu na przeciwswkazania medyczne.

Według śledczych, oskarżeni lekarze w latach 2004-2006 wystawiali zaświadczenia wskazujące, że przyszli kierowcy nie mogą zdawać egzaminu teoretycznego rozwiązując testy komputerowe. Oskarżeni nie przeprowadzali żadnych badań, często wydawali zaświadczenie, nie widząc osoby ubiegającej się o nie. Robili to na prośbę instruktora nauki jazdy pośredniczącego w tym procederze.

Więcej: www.krakow.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum