Tarnobrzeg: lekarka skazana za przywłaszczenie 600 tys. zł

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 09 października 2019 08:40

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał wyrok w sprawie byłej kierowniczki Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej (powiat mielecki). Kobieta oskarżona została o przywłaszczenie 600 tys. zł nienależnego wynagrodzenia.

Tarnobrzeg: lekarka skazana za przywłaszczenie 600 tys. zł
Fot. Archiwum

Kobieta została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Sąd nakazał jej także zwrot przywłaszczonych blisko 600 tys. zł i  zapłatę 90 tys. zł grzywny - podają nowiny24.pl.

Jak ustalili śledczy w okresie od 1 stycznia 2002 r. do 31 maja 2015 r. ówczesna kierowniczka  ZOZ- u w Borowej, przyznawała sobie nienależne wynagrodzenia - premie uznaniowe, nagrody okolicznościowe, nagrody roczne z wypracowanego zysku, ryczałty z tytułu korzystania z auta prywatnego do celów służbowych czy dodatek stażowy.

Przez dwanaście i pół roku z tego tytułu uzbierało się blisko 600 tys. zł, które teraz trzeba będzie zwrócić do placówki, w ramach naprawienia wyrządzonej szkody. Tak postanowił tarnobrzeski sąd, orzekając jednocześnie karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5-letni okres próby, 90 tys. zł grzywny oraz 5-letni zakaz zajmowania stanowiska kierowniczego związanego z zarządzaniem i administrowaniem podmiotami medycznymi dysponującymi środkami publicznymi.

Więcej: nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum