×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Tajwan: celnicy odebrali dwóm Polakom prawie 3,5 tys. masek chirurgicznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia25 lutego 2020 21:01

Celnicy na Tajwanie przejęli od dwójki Polaków 3 446 maseczek chirurgicznych - podała we wtorek (25 lutego) tajwańska agencja prasowa CNA. Władze wyspy wprowadziły restrykcje dotyczące wywozu maseczek w związku z epidemią groźnego koronawirusa.

Tajwan: celnicy odebrali dwóm Polakom prawie 3,5 tys. masek chirurgicznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według urzędu celnego była to największa pojedyncza konfiskata maseczek na Tajwanie, odkąd restrykcje weszły w życie.

Dwójka obywateli RP przybyła ze Stanów Zjednoczonych na lotnisko międzynarodowe Tajpej-Taiwan Taoyuan, gdzie przesiadali się na samolot do Szanghaju w Chinach kontynentalnych - podała CNA, powołując jednego z urzędników celnych z lotniska.

Niewymieniony z nazwiska celnik podkreślił, że Polacy mogli poczekać na lot do Szanghaju w strefie tranzytowej, ale zdecydowali się przejść przez kontrolę imigracyjną, więc dotyczyły ich restrykcje eksportowe.

By pomóc zaspokoić zapotrzebowanie na maseczki ochronne na Tajwanie, władze ograniczyły możliwość ich wysyłki i wywozu. Od 23 stycznia do 30 kwietnia nie wolno ich eksportować bez zezwolenia z ministerstwa gospodarki.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda osoba podróżująca indywidualnie może wywieźć z wyspy maksymalnie 250 maseczek. Polakom skonfiskowano łącznie 3 946 sztuk, a następnie zwrócono im 500 z nich - powiedział celnik.

Według urzędu celnego przejęte maseczki będą wydzielane w ramach rządowych wysiłków na rzecz powstrzymania epidemii koronawirusa.

Epidemia wybuchła prawdopodobnie pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Do tej pory w Chinach kontynentalnych stwierdzono ponad 77 tys. zakażeń i ponad 2,6 tys. zgonów. Na Tajwanie odnotowano 31 infekcji i jeden zgon.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum