Szwedzkie mięso będzie zutylizowane

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 30 września 2009 18:34

Wszystkie puszki ze szwedzkim mięsem, w których posiadaniu jest obecnie Główny Inspektorat Weterynarii, zostaną zutylizowane. Dlatego, że nie posiadają pełnej dokumentacji.

Szwedzkie mięso będzie zutylizowane
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zastępca Głównego Inspektora Weterynarii Krzysztof Jażdżewski powiedział tvn24.pl, że takie, wcześniej zapowiadane, polecenie zostało już oficjalnie wydane inspektoratom powiatowym.

– Opisaliśmy procedurę postępowania w związku z puszkami, które zostały już znalezione, i tymi które być może jeszcze się znajdą. Polecenie w tej sprawie przekazano do wszystkich inspektoratów powiatowych we wtorek (29 września) po południu.

Zastępca głównego inspektora podkreślił, że to w kompetencjach poszczególnych jednostek leży ostateczna decyzja o zniszczeniu mięsa.

– Jeżeli inspektoraty powiatowe nie będą mogły określić identyfikowalności puszek, mają one zostać zutylizowane.

Wszystkie 2,5 tys. puszek, w których posiadaniu jest GIW, ma braki w dokumentacji. Nie mają m.in. wymaganego przez unijne prawo oznakowania, udokumentowanego pochodzenia, a także informacji o sposobie przechowywania.

– One z pewnością zostaną zutylizowane – zaznaczył Jażdżewski.

Stare, szwedzkie mięso z zapasów strategicznych trafiło do 12 odbiorców głównie z województw małopolskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze