×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szwedka, która zapadła w śpiączkę, zataiła epilepsję?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia02 grudnia 2013 10:12

Chirurg plastyczny przeprowadzająca operację Szwedki, która zapadła w śpiączkę twierdzi, iż pacjentka nie wspomniała o tym, że w przeszłości przyjmowała leki na epilepsję. Proces w tej głośnej sprawie toczy się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

Szwedka, która zapadła w śpiączkę, zataiła epilepsję?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W sierpniu 2010 r. 31-letnia pacjentka ze Szwecji przeszła w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku operację powiększenia piersi. Po zabiegu pacjentka zapadła w śpiączkę. Po kontroli w szpitalu ustalono, że lecznica zabiegi i operacje plastyczne przeprowadzała nielegalnie.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła zarzuty pięciu pracownikom PCT. W maju br. rozpoczął się proces o odszkodowanie dla Szwedki. W Sądzie Okręgowym w Gdańsku w minionym tygodniu zeznania złożyła m.in. chirurg plastyczny, która przeprowadzała operację.

Lekarka stwierdziła, że Szwedka nie powiedziała jej, że miała operację wycięcia wyrostka robaczkowego, nie wspomniała też o tym, że w przeszłości przyjmowała leki na epilepsję.

Chirurg tłumaczyła, że gdyby miała taką wiedzę, skonsultowałaby się z anestezjologiem, który zdecydowałby, czy można wykonać zabieg.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze