Szulc: wypowiedź Kochanowskiego nieprzemyślana

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2009 14:55

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc oświadczył, że z minister zdrowia podlegałaby odpowiedzialności karnej, gdyby nie sprawdziła jakości, skuteczności i bezpieczeństwa szczepionki.

Szulc stwierdził, że po dokonaniu niezbędnych czynności dotyczących jakości, skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek resort je zakupi. Warunkiem jest gwarancja, że szczepionka jest bezpieczna.

– Karą grozi także wywieranie wpływu na działalność urzędu. Panie rzeczniku, to nie są żarty, my walczymy z grypą, nie walczymy ze sobą – dodał Szulc.

Przypomniał, że na wtorek zwołane zostało posiedzenie komitetu pandemicznego, na które zaproszony miał być RPO.

– Nie wiem, czy to zaproszenie w dalszym ciągu pozostanie aktualne. Jeżeli rozmawiamy ze sobą tylko i wyłącznie w taki sposób, że RPO wychodzi do mediów i mówi, że będzie składał zarzuty prokuratorskie; ja nie wiem, czy pan rzecznik chciałby się spotkać z kimś, w kogo sprawie przed momentem zgłosił wniosek o wszczęcie postępowania do prokuratury – podkreślił wiceminister zdrowia.

Wiceminister ocenił także, że wystąpienie Kochanowskiego było nie do końca przemyślane i miało za zadanie przede wszystkim osiągnięcie efektu medialnego.

Wiceminister zdrowia oświadczył, że obecnie nie jest w stanie podać terminu zakończenia negocjacji z firmami farmaceutycznymi w sprawie szczepionki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum