Sztum: oskarżony dyrektor dostał propozycję pracy w szpitalu

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2011 09:53

Szpital Polski w Sztumie będą kierować byli dyrektorzy Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku. Szefem sztumskiej placówki jest poprzednia wicedyrektor PCT, Elżbieta Madeja, a jej zastępcą ma zostać od poniedziałku (6 czerwca) były dyrektor PCT, Mirosław Domosławski - informuje Dziennik Bałtycki.

Sztum: oskarżony dyrektor dostał propozycję pracy w szpitalu

Dr Mirosław Domosławski nie podpisał jeszcze umowy o pracę, decyzję podejmę w najbliższych dniach. Podjęcie przez dr. Domosławskiego pracy zbiega się z decyzją prokuratury w Gdańsku Wrzeszczu, która po trwającym 1,5 roku śledztwie zdecydowała o przesłaniu do sądu aktu oskarżenia byłego dyrektora PCT - informuje Dziennik Bałtycki.

Opierając się na opinii biegłego, postawiono Mirosławowi Domosławskiemu (który nadal chce występować pod nazwiskiem) zarzut "wyrządzenia wielkiej szkody" szpitalowi. Miał on stracić 1,9 mln zł wskutek niekorzystnych umów na dostawy sprzętu i leków. Domosławski nie zgadza się z zarzutami, podważa opinię biegłego.

Za czasów kierowania przez Domosławskiego PCT placówka osiągała zyski. Zarobiła m.in. milion zł na działalności komercyjnej. Już po zwolnieniu z pracy dyrektora doszło do dramatu Szwedki, która się nie wybudziła po prywatnym zabiegu. Okazało się, że prywatne operacje były wykonywane bez niezbędnych zezwoleń. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum