Szpitale nie chcą ujawniać danych o porodach

Autor: watchdogportal.pl/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2015 10:17

Fundacja Rodzić po Ludzku złoży do sądu administracyjnego skargi na bezczynność szpitali, które odmówiły udzielenia informacji publicznej nt. oddziałów położniczo-ginekologicznych i noworodkowych. Chodzi o 42 szpitale, które do tej pory nie odpowiedziały na pytania Fundacji.

 Szpitale nie chcą ujawniać danych o porodach

Przez ostatnie 9 miesięcy trwały intensywne prace nad zaktualizowaniem danych, które publikowane są na portalu Fundacji www.GdzieRodzic.info w celu dostarczenia kobietom wiarygodnych informacji o procedurach i statystykach szpitalnych.

Wnioski o udostępnienie informacji publicznej zostały wysłane do wszystkich 400 oddziałów położniczo-ginekologicznych i neonatologicznych w całej Polsce. 191 z nich odpowiedziało na wniosek dopiero po ponagleniu i groźbie rozprawy sądowej. Natomiast 42 do tej pory nie udzieliło oczekiwanych informacji. Fundacja zapowiada złożenie skarga na bezczynność szpitali do sądu administracyjnego.

Fundacja Rodzić po Ludzku pytała w ankietach m.in. o: warunki panujące na oddziale, dostępność szkoły rodzenia, procedury podczas porodu, obecność osób towarzyszących, kontakt matki i dziecka po narodzinach, dostępność na oddziale psychologa i doradcy laktacyjnego, jak również o dane statystyczne dotyczące cesarskich cięć, nacięć krocza, znieczulenia dolarganem i znieczulenia zewnątrzoponowego.

Więcej: www.watchdogportal.p

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum