Szpital zgodził się na przesłuchanie 12-latka ws. tragedii na basenie w Wiśle

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2017 14:44

Jest zgoda Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej na przesłuchanie przebywającego tam od tygodnia 12-letniego chłopca, jednej z ofiar tragedii na basenie w Wiśle - podała w środę (25 stycznia) prokuratura. Jego rówieśnika nie udało się uratować.

Szpital zgodził się na przesłuchanie 12-latka ws. tragedii na basenie w Wiśle
Prokuratorzy chcą przesłuchać nastolatka w najbliższym czasie Fot. Archiwum

O zgodzie szpitala na przesłuchanie chłopca poinformował PAP zastępca prokuratora rejonowego w Cieszynie Rafał Grabia. Prokuratorzy chcą przesłuchać nastolatka w najbliższym czasie. Więcej informacji w tej sprawie prok. Grabia zapowiedział na piątek (27 stycznia).

Wcześniej prokurator podkreślił, że zeznania chłopca mogą być kluczowe dla dalszego postępowania.

Dyrektor bielskiego szpitala pediatrycznego Ryszard Odrzywołek mówił PAP na początku tygodnia, że chłopiec jest już wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, jest przytomny, oddycha samodzielne, krążenie ma prawidłowe i kontaktuje się bezpośrednio z otoczeniem. Zgodę na przesłuchanie pacjenta uzależniał wówczas od opinii lekarzy i psychologa.

Do tragedii doszło 17 stycznia po południu na basenie w Wiśle (Śląskie), gdzie utonął 12-letni chłopiec, który był tam na zimowisku. Jego rówieśnika w ciężkim stanie przewieziono do szpitala w Bielsku-Białej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Cieszynie. Toczy się ono w sprawie podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci 12-latka oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź uszczerbku na zdrowiu pozostałych dzieci. Takie potencjalne zarzuty mogą paść w tej sprawie, choć dotąd żadnych nikomu nie postawiono.

Według wyników sekcji zwłok, przyczyną śmierci 12-latka było utonięcie, chłopiec nie miał na ciele dodatkowych obrażeń.

Jak ustalili policjanci, na basenie w chwili tragedii nie było osoby z uprawnieniami ratownika wodnego, jedynie 29-letni mężczyzna zatrudniony jako pracownik techniczny. W czasie wypadku nie było go jednak przy tafli wody. Opiekunowie grupy byli wtedy na basenie. Oni oraz obsługa obiektu byli trzeźwi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum