Szpital wyprosił matkę z sali - taki regulamin...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2017 09:21

Matka 8-letniego chłopca hospitalizowanego w bardzo ciężkim stanie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie została poproszona wieczorem o opuszczenie sali intensywnej terapii, na której leży jej syn. Noc spędziła w zaparkowanym samochodzie. Szpital nie ma sobie nic do zarzucenia. Taki regulamin.

Szpital wyprosił matkę z sali - taki regulamin...
Fot. archiwum

Matka opisała swoje przeżycia na facebooku.

"Pani doktor wyjaśniła mi, że tutaj jest ileś tam dzieci. Ja mówię: no dobrze są dzieci, ale może mojemu dziecku zostało parę godzin życia. Nie może tak pani do tego podchodzić - odparła do mnie pani doktor i dodała, że mają swój regulamin".

Próbujący interweniować w sprawie matki dziennikarze zostali wyproszeni ze szpitala.

Jak wynika z oświadczenia szpitala opublikowanego na stronie lublin112.pl "zgodnie z regulaminem, który podpisują rodzice dzieci hospitalizowanych w OIT, rodzice mogą przebywać w sali chorych w godz. 12-18, o ile przy innych pacjentach nie są wykonywane nieprzewidziane procedury medyczne ratujące życie".

Rzecznik prasowy szpitala Agnieszka Osińska w komunikacie tłumaczy, że matka chłopca została poinformowana przez personel medyczny o stanie zdrowia syna, i jako że stan dziecka był poważny, ale stabilny, rodzice zostali poproszeni o opuszczenie sali po godzinach opisanych w regulaminie.

"W tym przypadku pozwolono rodzicom zostać dłużej o 2 godziny na ich prośbę. Prosimy rodziców o zrozumienie, ale i przestrzeganie zasad obowiązujących w Oddziale. W sali chorych przebywają inni pacjenci (od 6 do 8 dzieci) i wykonywane są przy nich procedury medyczne, a Szpital ma obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej oraz poszanowanie godności i intymności pozostałych pacjentów" - napisała rzeczniczka w oświadczeniu.

Ostatecznie szpital zdecydował, że matka chłopca może przebywać z synem całą dobę.

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum