Szpital w Jarosławiu wygrał proces z Ministerstwem Zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2010 13:32

Resort zdrowia ma zwrócić placówce około 165 tys. złotych.

Sąd Apelacyjny w Warszawie, utrzymując wyrok sądu okręgowego z czerwca ub. r. zdecydował, że Ministerstwo Zdrowia ma zwrócić ok. 165 tys. zł za leczenie nieubezpieczonych pacjentów Specjalistycznemu Psychiatrycznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu.

Jak poinformował dyrektor placówki Józef Długoń, w kwocie tej zawiera się prawie 145 tys. zł za leczenie pacjentów nieubezpieczonych oraz ponad 20 tys. zł odsetek. Dodał, że MZ zwróciło się już o podanie numeru konta.

Proces dotyczył należności za 12 miesięcy: od października 2006 do końca września 2007 roku.

Problem z wypłatą należnych szpitalowi pieniędzy wyniknął ze zróżnicowania stawki za pacjenta nieubezpieczonego, która wynosiła wtedy o 30 zł mniej niż za pacjenta ubezpieczonego. Zatem wyegzekwowane od ministerstwa pieniądze to różnica w stawkach za leczenie pacjentów ubezpieczonych i nieubezpieczonych.

Na odzyskanie pieniędzy z ministerstwa za leczenie nieubezpieczonych pacjentów za 10 miesięcy 2007 roku (ponad 400 tys. zł) czeka też Szpital Psychiatryczny w Żurawicy. Jesienią ub. roku sąd okręgowy orzekł, że resort ma zwrócić środki, jednak ministerstwo odwołało się od wyroku. Dyrektor  szpitala Janusz Kołakowski złożył także pozew o wypłatę należności za ostatnie dwa miesiące 2007 i trzy miesiące 2008 roku (ok. 100 tys. zł).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum