Szpital św. Rodziny nie będzie informował o pacjentach

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2014 15:41

Szpital św. Rodziny w Warszawie nie będzie podawał do publicznej wiadomości jakichkolwiek informacji nt. procedur medycznych dotyczących konkretnego pacjenta czy wykonanych w określonym dniu - poinformowała w czwartek (24 lipca) dyrekcja lecznicy w specjalnym komunikacie.

Ma to związek ”z medialnymi doniesieniami z dnia wczorajszego (23.07.2014r.) na temat indukcji poronienia w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie” - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Jednocześnie zapewniono, że decyzję podjęto ”z troski o pacjentów, ich prywatność, a także o poczucie bezpieczeństwa”. Jak napisano dalej, ”pozbawienie pacjentów zaufania do naszej placówki byłoby przede wszystkim krzywdzące dla osób, które korzystają z naszych usług”.

Dyrekcja podkreśla, że szpital realizuje cały zakres leczenia w dziedzinie położnictwa, ginekologii, chirurgii onkologicznej oraz pediatrii, które zostały zakontraktowane.

Wiadomość o zabiegu aborcji przeprowadzonym w szpitalu w kilka dni po odwołaniu ze stanowiska dyrektora prof. Chazana została uznana m.in. przez PiS za prowokację. W czwartek (24 lipca) poseł Bartosz Kownacki z PiS na konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że zebrał w całym kraju 5 tysięcy podpisów i zamierza je przekazać ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi.

Czytaj też: PiS broni prof. Chazana

Wyjaśnił, że moment przekazania podpisów wynika z tego, że doszło do prowokacji. Tak jego zdaniem należy nazwać zabieg aborcyjny, który miał miejsce w środę (23 lipca) w szpitalu. - To jest pokazanie, że dzisiaj władza publiczna i środowiska lewicowe dążą do konfliktu - stwierdził poseł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum