Szpital ma zapłacić 300 tys. zł za zdarzenie medyczne

Autor: dziennikbaltycki.pl/Rynek Zdrowia • • 02 października 2015 12:50

Czy na konto Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach wejdzie komornik i ściągnie 300 tys zł ? Taką kwotę odszkodowania zasądziła Komisja do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gdańsku.

Szpital ma zapłacić 300 tys. zł za zdarzenie medyczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chodzi o sprawę Mieczysława B., któremu usunięto w szpitalu guz, a wynik badań histopatologicznych, wskazujących na rzadki nowotwór złośliwy przekazano po roku.

Pacjentowi usunięto guz pobierając wycinek do badań histopatologicznych. Wynik badań, wskazujący na rzadki nowotwór złośliwy dotarł do szpitala 18 marca 2011 roku. Jednak informacja, że pacjent cierpi na nowotwór, dotarła do ortopedy  w kwietniu 2011 roku i została zlekceważona, choremu nie zaproponowano leczenia onkologicznego.

Po roku Mieczysław B. odebrał wynik badań. Wtedy amputowano mu zaatakowaną przez nowotwór rękę. Pacjent zmarł. Rodzina B. złożyła do Wojewódzkiej Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Gdańsku wniosek, w którym zażądała od Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach 300 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia.

Komisja uznała, że było to zdarzenie medyczne. Szpital musi teraz zapłacić. Ma jednak kłopot: w przypadku odszkodowania za zdarzenie medyczne, nie można pokryć szkody z polisy OC - trzeba mieć odrębne ubezpieczenie.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum