Szefowa Służby Cywilnej wyjaśni sprawę zarzutów o mobbing w MZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2015 20:16

Sprawa zarzutów dotyczących domniemanych przypadków mobbingu wobec pracowników resortu zdrowia została przekazana do wyjaśnienia szefowej Służby Cywilnej - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Szefowa Służby Cywilnej wyjaśni sprawę zarzutów o mobbing w MZ

Podczas odbywającej się w środę (15 kwietnia) konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia szef resortu Bartosz Arłukowicz został poproszony o skomentowanie pojawiających się w mediach informacji o przypadkach mobbingu wobec pracowników ministerstwa.

Bartosz Arłukowicz poinformował, że przekazał sprawę szefowej Służby Cywilnej Claudii Torres-Bartyzel, w celu przeprowadzenia dokładnego postępowania i wyjaśnienia tej sprawy. - Po wyjaśnieniu przez szefa Służby Cywilnej zostaną podjęte odpowiednie decyzje - zapowiedział minister.

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann przyznał, że w ubiegłym roku wpłynęła skarga jednej z pracownic na dyrektora generalnego. Jak powiedział, wyjaśniał zarzuty i przeprowadził rozmowę z dyrektorem generalnym.

- Sprawa wydawała się wyjaśniona i nie było później żadnych innych informacji, które miały świadczyć o tym, że pozostały jakieś jeszcze wątpliwości w związku z tą sprawą - powiedział Sławomir Neumann.

Wiceminister podkreślił że "mobbing to jest pojęcie dość istotne w każdej instytucji, z pełną powagą do niego podchodzimy". Zapowiedział również, że po wyjaśnieniu sprawa zostanie przedstawiona mediom.

- Jeśli takie coś się zdarzyło, to będziemy z całą determinacją reagować - zapewnił wiceminister Neumann.

Jak informowały media, pracownicy ministerstwa zdrowia obwiniają o mobbing dyrektora generalnego oraz dwóch nominowanych przez niego zastępców. Według gazety "Fakt", "urzędnicy bali się przychodzić do pracy, nie zgłaszali faktu, że dostali zwolnienia lekarskie, w pracy notorycznie spotykali się z groźbami i obelgami".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum