Szczeciński lekarz podejrzany o korupcję nie jest już radnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2008 13:02

Podejrzany o korupcję szczeciński onkolog Leszek N., któremu prokuratura zarzuciła przyjęcie łapówki za wystawienie fikcyjnych zaświadczeń, zrzekł się mandatu radnego. Lekarz zasiadał w szczecińskiej Radzie Miasta z listy Platformy Obywatelskiej.

Rzecznik RM, Rafał Miszczuk poinformował PAP, że w czwartek (2 października) Leszek N. złożył pismo w biurze Rady Miasta, w którym zrzeka się mandatu radnego.

- Na najbliższej sesji Rady 13 października podjęta zostanie uchwała stwierdzająca wygaśniecie mandatu – powiedział agencji Miszczuk. Dodał, że uchwała powołująca nowego radnego zostanie przyjęta na kolejnej sesji 27 października, bowiem przepisy nakazują, by uchwały o wygaśnięciu mandatu i powołaniu nowego radnego były podejmowane na dwóch kolejnych sesjach.

Według gorzowskiej prokuratury szczeciński onkolog miał przyjąć 2 tys. euro w zamian za wystawienie fikcyjnych zaświadczeń, dzięki którym skazany miał uniknąć odbywania kary więzienia. Leszek N. został w środę zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 60 tys. zł. Na poczet grożących mu kar zabezpieczono jego samochód.

W lutym br. policja z Gorzowa Wlkp. zatrzymała 20 osób, w tym troje lekarzy podejrzanych o pomaganie przestępcom. 57-letni onkolog został zatrzymany w Szczecinie. Lekarz miał wystawiać niezgodne z prawdą zaświadczenia o stanie zdrowia mężczyzny, który na ich podstawie uzyskiwał przerwy bądź odroczenia w odbywaniu kary więzienia.

Leszek N. jest kolejnym z podejrzanych w tej sprawie. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum