Szczecin: zgwałcona dziewczynka odesłana ze szpitala bez badania

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2019 10:24

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie sprawdza zachowanie lekarzy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Pracująca w szpitalu lekarka miała odmówić zbadania ośmioletniej dziewczynki, która mogła być zgwałcona.

Szczecin: zgwałcona dziewczynka odesłana ze szpitala bez badania
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Matka dziewczynki przyjechała do szpitala w celu zbadania dziecka. Wcześniej dzwoniła do lecznicy i dostała informacje, że ośmiolatka zostanie przyjęta przez lekarza. Lekarka, która była na dyżurze, jednak odmówiła przyjęcia dziewczynki. Ośmiolatka została zbadana dopiero o północy w innym gabinecie ginekologicznym, w innej części miasta.

Prokurator zainterweniował w związku z odmową przyjęcia pokrzywdzonej dziewczynki przez lekarza. Sprawa badana jest w kilku wątkach. Po ustaleniu faktów i okoliczności zdarzenia prokurator rozważy tzw. sygnalizację, czyli wystąpienie do dyrekcji szpitala ze wskazaniem na stwierdzone ewentualne uchybienia w zakresie nieprzyjęcia pacjentki na badania.

Prokurator zbada też, czy są podstawy do wszczęcia postępowania z urzędu odnośnie narażenia małoletniej na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel medyczny. 

Osobne postępowanie w tej sprawie toczy się przed sądem rodzinny. Ośmiolatkę miał zgwałcić kilkunastoletni uczeń.

Więcej: gs24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum