Szczecin: zatrzymano lekarza, który za pieniądze wystawiał zwolnienia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2009 14:46

Lekarza, który za pieniądze wystawiał zwolnienia chorobowe oraz jego wspólnika zatrzymali policjanci w Szczecinie - poinformował we wtorek Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Szczecin: zatrzymano lekarza, który za pieniądze wystawiał zwolnienia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lekarz oraz jego wspólnik usłyszeli w prokuraturze zarzuty wystawiania zwolnień poświadczających nieprawdę i czerpania z tego korzyści. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 52-letniego lekarza i jego 32-letniego znajomego. Lekarz wypisywał zwolnienia lekarskie; jego znajomy był pośrednikiem, przysyłał do niego pacjentów.

Z ustaleń policjantów wynika, że od początku 2009 r. wystawili ponad 100 zwolnień, za każde pobierając od 100 do 200 zł. Osoby, które częściej korzystały z ich usług, mogły liczyć na rabat.

Lekarz, wystawiający takie zwolnienia, nie prowadził żadnej dokumentacji dotyczącej przeprowadzonych badań lub wizyt. – Już w przeszłości wobec tego samego lekarza było prowadzone postępowanie karne i z aktem oskarżenia trafiło ono do sądu – powiedział Kimon. – Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty - dodał policjant.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze