Szczecin: zapadł wyrok dla dentysty za nieudane leczenie

Autor: infodent24.pl/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2014 16:43

Na sześć miesięcy pozbawienia wolności (w zawieszeniu na dwa lata) skazany został szczeciński dentysta Andrzej B. Wyrok zapadł bez przeprowadzania postępowania dowodowego, o co wystąpił oskarżony. Dentysta sam zaproponował wysokość wyroku.

Sprawa toczyła się z powództwa byłej pacjentki, w leczeniu której dentysta popełnił istotny błąd. Wina została udowodniona, jednak skazany prawomocnym wyrokiem nie pogodził się z werdyktem sędziów - próbował udaremnić wykonanie orzeczenia sądu (m.in. ukrywał samochód, który był przedmiotem zajęcia komorniczego, sam także unikał organów ścigania).

W połowie czerwca 2014 r. policjanci ze Szczecina złapali Andrzeja B. Stomatolog poszukiwany był w związku z utrudnianiem procesu karnego, który toczy się przeciwko niemu. Zatrzymanie i list gończy miał związek z uchylaniem się przez dentystę od zapłacenia odszkodowania i zadośćuczynienia poszkodowanej przez niego pacjentce. Stomatolog miał jej wypłacić 100 tys. zł. Kobieta nie otrzymała nawet złotówki.

Dentyście groziło nawet do pięciu lat więzienia. W kwietniu 2012 r. sąd lekarski uznał Andrzeja B. za winnego i czasowo odebrał mu prawo wykonywania zawodu.

Więcej: www.infodent24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum