Szczecin: szpital musiał czekać z operacją na zgodę sądu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 września 2015 10:01

Lekarze z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie kilka miesięcy czekali na sądową zgodę pozwalającą na operowanie pacjentki z nowotworem złośliwym. Kobieta cierpiała na chorobę Alzheimera i nie mogła sama wydać zgody na zabieg, nie miała też prawnego pełnomocnika - informuje Gazeta Wyborcza.

Szczecin: szpital musiał czekać z operacją na zgodę sądu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

76-letnia pacjentka ze złośliwym nowotworem od lat cierpi też na chorobę Alzheimera, z tego powodu jest ubezwłasnowolniona, nie ma też pełnomocnika, który by ją reprezentował.

O jej ubezwłasnowolnieniu sąd zdecydował w maju 2015 r. Rodzina spodziewała się, że wraz z tym orzeczeniem zostanie wyznaczony ktoś spośród jej członków na prawnego reprezentanta chorej. Niestety, okazało się, że w tej kwestii konieczne jest przeprowadzenie osobnego postępowania.  A to trwa.

Rodzina od lipca nie mogła doczekać się na wyznaczenie terminu rozprawy, a problemy chorej były coraz poważniejsze.  Okazało się, że kobieta ma złośliwego guza, który wymagał natychmiastowego usunięcia. Jednak ze względu na sytuację prawną  pacjentki lekarze nie mogli przeprowadzić koniecznego zabiegu.

Zgodę na zabieg sąd wydał dopiero na 10 września. 

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze