Szczecin: prokuratura żąda od szpitala listy pacjentów prof. Grodzkiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2020 10:21

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadząca śledztwo dotyczące rzekomej korupcji w szczecińskim szpitalu w Zdunowie wystąpiła wspólnie z CBA do dyrekcji placówki z żądaniem  udostępnienia danych pacjentów prof. Tomasza Grodzkiego. Dyrekcja lecznicy zdecydowała, że dane przekaże.

Dyrekcja lecznicy zdecydowała, że dane przekaże Fot. Archiwum

Działania prokuratury dotyczą konkretnie Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji (wcześniej był to oddział torakochirurgii). Do chwili wyboru na marszałka Senatu Tomasz Grodzki był szefem tej kliniki - informuje Gazeta Wyborcza.

Śledztwo w sprawie rzekomej korupcji w szpitalu w Zdunowie Prokuratura Regionalna w Szczecinie i CBA prowadzą od początku grudnia - w sprawie przesłuchano kilkanaście osób. Prokurator wyodrębnił cztery zdarzenia, w przypadku których będzie ustalał, czy mają znamiona przestępstwa o charakterze korupcyjnym oraz czy istnieją przesłanki do tego aby uznać, że korupcja miała miejsce.

Według informacji GW dotychczasowe przesłuchania nie dostarczyły prokuraturze materiału, który pozwoliłby na przedstawienie zarzutów prof. Grodzkiemu, z przesłuchań nie wynika bowiem, aby uzależniał on wykonanie operacji od wręczenia pieniędzy.

Profesor Tomasz Grodzki podkreśla, że korzyści majątkowych nie przyjmował. 7 stycznia skierował pierwsze prywatne akty oskarżenia o zniesławienie. Do sądu podana została profesor biologii, pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego Agnieszka Popiela, dziennikarz i szef portalu TVP Info Samuel Pereira oraz Tomasz Duklanowski, dziennikarz publicznego Radia Szczecin, który rodzinnie powiązany jest z działaczami PiS. Wszyscy zostali oskarżeni o bezpodstawne szkalowanie Grodzkiego i podawanie nieprawdziwych informacji. Sprawa skierowana została na drogę karną.

Więcej: szczecin.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum