Szczecin: opinia biegłych ws. błędu przy zapłodnieniu in vitro ma być...

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2016 09:18

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w maju ma otrzymać kompleksowa opinię biegłych w sprawie błędu, do jakiego zaszło podczas zapłodnienia pozaustrojowego w Klinice Medycyny Rozrodu i Ginekologii w Policach.

Opinia biegłych w sprawie błędu, do jakiego zaszło podczas zapłodnienia pozaustrojowego w klinice w Policach ma dotrzeć do prokuratury w maju 2016 r. Fot. PTWP

Jak przypomina Głos Szczeciński, w wyniku błędu w laboratorium kliniki kobieta w sierpniu 2014 roku urodziła nie swoje dziecko pod względem biologicznym. Prokuratura bada, czy doszło do przestępstwa. Zdaniem prokurator Małgorzaty Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, opinia biegłych ma być gotowa w maju.

Rzecznik Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie postawił zarzuty niedopełnienia obowiązków ówczesnemu koordynatorowi laboratorium. Lekarz nie przyznał się do winy. Nie wiadomo, kiedy proces przed sądem lekarskim się rozpocznie, bo sądy lekarskie nie chcą zajmować się tą sprawą i po kolei się wyłączają. W tym tygodniu ma zostać wyznaczony kolejny sąd.

Więcej: www.gs24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum