Szczecin: odmówiono zbadania zgwałconej 8-latki. Dyrektor szpitala - zawiodły procedury

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2019 13:20

Konrad Jarosz, dyrektor Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie odmówiono zbadania ośmioletniej dziewczynki, która mogła być zgwałcona, przyznaje, że w placówce zawiodły procedury postępowania w takich przypadkach.

Szczecin: odmówiono zbadania zgwałconej 8-latki. Dyrektor szpitala - zawiodły procedury
Sprawę bada prokuratura Fot. Archiwum

13 listopada do szpitala PUM trafiła zgwałcona 8 -letnia dziewczynka. Lekarka, która była wówczas na dyżurze, odmówiła przyjęcia dziecka. Ośmiolatka została ostatecznie zbadana w gabinecie ginekologicznym w innej części miasta. Sprawę bada prokuratura - informuje tvn24.pl

Wewnętrzne postępowanie w lecznicy ma wyjaśnić dlaczego doszło do takiej sytuacji. Jednocześnie dyrektor placówki podkreśla, że nie miała tu miejsca odmowa udzielenia świadczenia zdrowotnego, bo badanie sądowo-lekarskie, o którym mowa, świadczeniem zdrowotnym nie było.

Jak mówi dyrektor szpitala, komisja po wewnętrznej kontroli ustaliła, że takie badanie powinno zostać przeprowadzone na zlecenie prokuratury, przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Jarosz zapewnia, że na podstawie sporządzonego raportu po wewnętrznym postępowaniu wyjaśniającym szpital skontaktuje się z prokuraturą w celu omówienia i uszczegółowienia procedur w tym zakresie. Dyrektor nie ma bowiem wątpliwości, że w tym konkretnym przypadku procedury zawiodły.

Więcej: tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum