Szczecin: lekarka oskarżona o wyłudzenie miliona złotych z NFZ

Autor: 24kurier.pl/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2009 12:07

Właścicielka trzech gabinetów lekarskich: w Bobolicach, Grzmiącej i Barwicach jest oskarżona o wyłudzenie z zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia prawie miliona złotych.

Nieprawidłowości zostały ujawnione w wyniku kontroli NFZ. Pracownicy wydziału kontroli Funduszu przeanalizowali comiesięczne sprawozdania dotyczące liczby oraz rodzaju przeprowadzonych porad lekarskich w gabinetach pani doktor.

Po wstępnej analizie tych dokumentów, przedstawiciele funduszu, postanowili odwiedzić gabinety ginekologiczne w Bobolicach, Grzmiącej i Barwicach.

Lekarka jednak uniemożliwiła im przeprowadzenie kontroli. Dyrektor NFZ złożył więc w prokuraturze doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Na tej podstawie wszczęto dochodzenie. Ustalono, że Maria W.-O. poświadczała nieprawdę nie tylko w sprawozdaniach do NFZ i na fakturach VAT. Śledztwo wykazało, że fałszowała również dokumentację lekarską - dokonując nieprawdziwych wpisów (potwierdzonych pieczątką) w historiach choroby około 350 pacjentek. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2002-2005.

61-letnia Maria W.-O. wyszła z aresztu za poręczeniem majątkowym (50 tys. zł). Ma zakaz opuszczania kraju. Za wprowadzenie w błąd pracowników NFZ i fałszowanie dokumentów lekarce grozi nawet 10 lat więzienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum