Szczecin: apel dyrektorów szpitali do rządu ws. drogich ubezpieczeń

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2012 20:49

Dyrektorzy szczecińskich szpitali piszą do rządu apel w sprawie dodatkowych ubezpieczeń, których nie chcą płacić. Uważają, że skoro każda placówka ma obowiązkowe ubezpieczenie OC, to dodatkowa polisa powinna być dobrowolna.

Podczas ostatniego kolegium dyrektorów zdecydowano o skierowaniu apelu do ustawodawcy. Dyrektorzy nie chcą dublować ubezpieczeń, bo ich zdaniem ubezpieczenie OC wyczerpuje potrzebne zabezpieczenie - informuje Głos Szczeciński.

Od nowego roku pacjenci mogą dochodzić roszczeń od szpitali nie tylko na drodze sądowej, ale również przed komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. Na każdy szpital nałożono zatem obowiązek wykupienia dodatkowej polisy na rzecz takich pacjentów.

Np. polisa SP Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie miałaby kosztować 750 tys. zł - informuje dyrekcja. Podobną kwotę musiałby zapłacić Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Szczecinie.

PZU, praktycznie jako jedyny ubezpieczyciel na rynku, zdecydował się na podjęcie ryzyka i sprzedaż tego rodzaju polis. Według firmy, w około 10 proc. przypadków leczenia dochodzi do błędów medycznych, a  pacjenci coraz częściej występują na drogę sądową.  

Więcej: www.gs24.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum