Szczecin: NSA uznał za nieważną uchwałę sejmiku o połączeniu szpitali, ale...

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 05 października 2019 20:54

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że uchwała sejmiku dotycząca konsolidacji dwóch szpitali marszałkowskich w Szczecinie, do której doszło 2 lata temu miała błędy formalne. Faktycznie jednak to orzeczenie sądu nie rodzi żadnych konsekwencji dla szpitala.

Szczecin: NSA uznał za nieważną uchwałę sejmiku o połączeniu szpitali, ale...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W 2017 r. radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zdecydowali o połączeniu dwóch szczecińskich szpitali. Jedna z placówek znajdowała się w dzielnicy Zdunowo, a druga przy ul. Arkońskiej w centrum miasta.

Po połączeniu powstał Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony.

Związki zawodowe zauważyły uchybienia formalne podczas procesu połączenia szpitali, m.in. brak zapytania ich o zdanie w tej sprawie. Zaskarżyły uchwałę do sądu.

Po kilku miesiącach, w październiku 2017 r. sejmik województwa ponownie podjął uchwałę o połączeniu szpitali w Szczecinie. Tym razem dołączył do niej opinie centrali związków zawodowych.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego odnosił się do pierwszej uchwały. Wyrok NSA nie ma konsekwencji dla skonsolidowanego szpitala - wynika z oświadczenia urzędu marszałkowskiego.

Więcej: PortalSamorządowy.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum