Świętokrzyskie: próbowali wyłudzić ponad 85 tys. zł z PFRON

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2011 19:02

Czterech mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzanych o próbę wyłudzenia 85 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zatrzymała policja. W piątek (12 sierpnia) złożyli wyjaśnienia w prokuraturze, gdzie usłyszeli zarzuty

Świętokrzyskie: próbowali wyłudzić ponad 85 tys. zł z PFRON

Jak poinformował PAP Kamil Tokarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że na pomysł wyłudzenia pieniędzy z PFRON wpadł 41-latek.

- W tym celu na podstawie sfałszowanych danych założył firmę, a następnie fikcyjnie zatrudnił w niej 32 niepełnosprawne osoby, wymyślając ich dane. Potem złożył do Funduszu dokumentację z wnioskiem o dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników - tłumaczył Tokarski.

Śledczy ustalili, że w procederze uczestniczył także 33-latek - znany w lokalnym środowisku pseudokibic - oraz dwóch 36-latków. W czasie przeszukania mieszkań i samochodu mężczyzn, zabezpieczono dokumenty oraz komputery, którymi posługiwali się podejrzani.

Zatrzymani złożyli wyjaśnienia w ostrowieckiej prokuraturze, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokuratorzy wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt dla organizatora procederu i osoby, która z nim najbliżej współpracowała. Wobec dwóch pozostałych podejrzanych zastosowano policyjny dozór.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum