Świętokrzyskie: pracownik NFZ oskarżony o przyjmowanie łapówek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2015 08:59

Do sądu Rejonowego w Kielcach trafił akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, przeciwko byłemu naczelnikowi działu kontroli aptek, recept i ordynacji lekarskiej świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Świętokrzyskie: pracownik NFZ oskarżony o przyjmowanie łapówek
FOT. Archiwum

Zbigniew K. jest podejrzany o popełnienie czterech przestępstw w okresie od grudnia 2008 do maja 2013 r. Najpoważniejszy zarzut dotyczy tego, że urzędnik przyjmował łapówki od farmaceutów w zamian za to, że nie będzie ich kontrolował.

Zbigniew K. miał dostawać co miesiąc nie mniej niż 3 tys. zł. W sumie dało to 145 tys. zł. Policja ustaliła, że za zatuszowanie nieprawidłowości ujawnionych podczas kontroli otrzymywał od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oprócz tego wziął 9 tys. zł za to, że obiecał przyspieszyć wypłatę refundacji leków.

Dwukrotnie też obiecywał przyznanie kontraktów placówkom medycznym z powiatu kieleckiego. Między grudniem 2008 a styczniem 2009 r. miał wziąć 25 tys. zł. W grudniu 2012 r. zażądał za tę samą "usługę" 40 tys. zł, a dostał 2 tys. zł zaliczki.

Więcej: kielce.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum